U23m  + 55 − 60 kg     
1. WILDNER Lorenz Volksb.Galaxy.Tigers Wien
2. ZAKAJEV Djabrail JZ Rapso Linz Oberösterreich
3. KRNJIC Valentino Volksb.Galaxy.Tigers Wien
3. SCHNEIDER Wolfgang Judoteam SHIAI DO Niederösterreich
5. LEUTGEB Daniel ASKÖ Reichraming Oberösterreich
5. MAYERHOFER Jakob Judoteam SHIAI DO Niederösterreich
7. WEIDLINGER Alexander PSV Salzburg − Judo Salzburg
7. RECHBERGER Nikolas UJZ Mühlviertel Oberösterreich
9. TANNING Maximilian PSV Salzburg − Judo Salzburg
9. MODL Tobias JU Flachgau Salzburg

U23m + 60 − 66 kg     
1. LEONFELLNER Valentin SV Gallneukirchen Oberösterreich
2. TARONCHER David JC ASVÖ−Carnuntum Wien
3. LESCHINGER Maximilian ESV Sanjindo Salzburg
3. DORDIC Petar Volksb.Galaxy.Tigers Wien
5. WEBER Clemens WAT Stadlau Wien
5. SELLNER Philipp ASKÖ Reichraming Oberösterreich
7. PUM Marvin Volksb.Galaxy.Tigers Wien
7. SOBANOV Mischa café+co Samurai Wien
9. HINTERBERGER Patrick Judogym Salzburg
9. DILAWARZADA Ali SK VÖEST Oberösterreich
9. CAMATTA Kaly UJZ Mühlviertel Oberösterreich
9. TAMBIEV Husen ASKÖ Graz Steiermark

U23m + 66 − 73 kg     
1. CZIZSEK Mathias Volksb.Galaxy.Tigers Wien
2. BORCHASHVILLI Adam Volksb.Galaxy.Tigers Wien
3. KANIK Wojciech UJZ Mühlviertel Oberösterreich
3. BORCHASHVILI Wachid LZ Multikraft Wels Oberösterreich
5. GEHMAYR Jonathan U.BurgkirchenSchwand Oberösterreich
5. TAMBIEV Chasan ASKÖ Graz Steiermark
7. GRÖSSIG Thomas JU Pinzgau Salzburg
7. ZIPPUSCH Raphael ESV Sanjindo Salzburg
9. SCHMIDERER Paul SV Gallneukirchen Oberösterreich
9. PICHLER−SCHLOFFER Matthias ASKÖ Graz Steiermark
9. HERZOG Daniel JU Flachgau Salzburg
9. NAHZATYAR Ahmed Rashid ASKÖ Graz Steiermark

U23m + 73 − 81 kg     
1. WAGNER Christopher Volksb.Galaxy.Tigers Wien
2. TOLD Tobias JZ Innsbruck Tirol
3. ZIMMERMANN Stefan JZ Innsbruck Tirol
3. WAGNER Andreas Volksb.Galaxy.Tigers Wien
5. AIGNESBERGER Simon Judo UNION Kirchham Oberösterreich
5. NAGL Andreas JU Flachgau Salzburg
7. BUCHEBNER Mario Judo Freizeit Leoben Steiermark
7. ANGENENDT Lorenzo JC Wimpassing Niederösterreich
9. SCHENNACH Andreas WSG Wattens Tirol
9. SAMONIG Philipp Judo Wörthersee Kärnten
9. SCHARFETTER Thomas ESV Sanjindo Salzburg
9. SPILKA Johannes PSV Salzburg − Judo Salzburg

U23m + 81 − 90 kg     
1. PACHER Johannes Volksb.Galaxy.Tigers Wien
2. GOLLNER Christoph SU Noricum Leibnitz Steiermark
3. HOFFMANN Daniel JU DynamicOne Oberösterreich
3. LUKANOVIC Gabriel café+co Samurai Wien
5. PAPOYAN Aslan Volksb.Galaxy.Tigers Wien
5. EDERER Klaus ATUS Weiz Steiermark

U23m + 90 − 100 kg     
1. FARA Aaron JC Wimpassing Niederösterreich
2. SCHNEIDER Sebastian Volksb.Galaxy.Tigers Wien
3. WILLNAUER Alexander JU DynamicOne Oberösterreich
3. HERZOG Niko WAT Stadlau Wien
5. HEISSENBERGER Daniel Judo Baden Niederösterreich
5. WILLNAUER Mathias JU DynamicOne Oberösterreich
7. DJAKOVIC Nikola Volksb.Galaxy.Tigers Wien

U23m + 100 kg      
1. HEGYI Stephan S.C. Hakoah Wien
2. HAMANN Alexander SK VÖEST Oberösterreich
3. SCHUSTER Alexander Judo UNION Kirchham Oberösterreich
4. WIESINGER Florian ASKÖ Reichraming Oberösterreich

----------------------

U23w + 44 − 48 kg     
1. SPRINGER Jacqueline café+co Samurai Wien

U23w + 48 − 52 kg     
1. GRABNER Lisa JC Wimpassing Niederösterreich
2. SCHICHO Anika JC Klosterneuburg Niederösterreich

U23w + 52 − 57 kg     
1. WÖSS Rosalie ASKÖ Reichraming Oberösterreich
2. FABIAN Katharina WAT Stadlau Wien
3. LABER Julia Judogym Salzburg
3. HIDEN Verena SU Noricum Leibnitz Steiermark
5. FINK Laura ASKÖ Reichraming Oberösterreich
5. WINTER Lisa−Marie Judoteam SHIAI DO Niederösterreich
7. KOLOSA Michelle ASKÖ Graz Steiermark

U23w + 57 − 63 kg     
1. LECHNER Susanne Judoteam SHIAI DO Niederösterreich
2. ADAM Laurentia SU Noricum Leibnitz Steiermark
3. SENGSTSCHMID Claudia SV Gallneukirchen Oberösterreich
3. GANGL Daniela PSV Salzburg − Judo Salzburg
5. WOLFGANG Sarah LZ Vorarlberg Vorarlberg
5. MARIACHER Petra UNION Raika Osttirol Tirol
7. GAJIC Nikol Judo Baden Niederösterreich

U23w + 63 − 70 kg     
1. PIRCHER Natascha JC VB Kufstein Tirol
2. SCHUCHTER Anna−Lena LZ Vorarlberg Vorarlberg
3. FINDEIS Raphaela café+co Samurai Wien
3. AUTENGRUBER Rebekka UJZ Mühlviertel Oberösterreich
5. POLLERES Daniela JC Wimpassing Niederösterreich
5. PFEIFENBERGER Miriam JU Flachgau Salzburg
7. PRIETL Marie−Sophie Judoteam Zeltweg Steiermark
7. ÖTTL Sarah WSG Wattens Tirol
9. JENNER Alina JV Ried Oberösterreich

U23w + 70 − 78 kg     
1. HUNGER Marlene JC Wimpassing Niederösterreich
2. WOLFINGER Emily UJZ Mühlviertel Oberösterreich
3. ÖZERDEM Rukiye Volksb.Galaxy.Tigers Wien

U23w + 78 kg     
1. EILETZ Jennifer ASKÖ Graz Steiermark

Insgesamt: 113 Teilnehmer

This web page was generated with Judo Turnier Manager - Software  V5,04 !
( Used License: - Set username in menu 'Extra' - )