U18m  + 42 − 46 kg    
1. AUER Marcus SU Noricum Leibnitz Steiermark
2. BORCHASHVILLI Magamed Volksb.Galaxy.Tigers Wien
3. SOSNOWSKI Dennis Judo UNION Kirchham Oberösterreich
3. BIEBER Paul JC Klosterneuburg Niederösterreich
5. LESCHINGER Tobias ESV Sanjindo Salzburg
5. KARIMOV Nihat Judoteam Zeltweg Steiermark
7. MAß Oliver UNION Eichfeld Steiermark

U18m + 46 − 50 kg    
1. FICHTENBAUER Julian Volksb.Galaxy.Tigers Wien
2. POWOLNY Christoph PSV Salzburg − Judo Salzburg
3. SEIZ Sebastian Volksb.Galaxy.Tigers Wien
3. GÜMÜSKAYA Leon JC Klosterneuburg Niederösterreich
5. PUNTIGAM Andreas JK Mattersburg Burgenland
5. STUBAUER Jonas ASKÖ Reichraming Oberösterreich

U18m + 50 − 55 kg     
1. LEUTGEB Daniel ASKÖ Reichraming Oberösterreich
2. VASCHAEV Jusup SK VÖEST Oberösterreich
3. BRODTRAGER Samuel Judoteam SHIAI DO Niederösterreich
3. AUST Phillip JC Klosterneuburg Niederösterreich
5. GALEK Borys café+co Samurai Wien
5. HAGEN Benjamin SU Karuna Wien Wien
7. WALDNER Fabian UNION Raika Osttirol Tirol
7. GONNER Noah UJC Dornbirn Vorarlberg
9. SCHEIBER Jakob Judo Feldkirchen Kärnten
9. POSCH Sebastian JU Flachgau Salzburg
9. VEGH Elias Judoschule Sakura Salzburg
9. PERITSCH David Volksb.Galaxy.Tigers Wien

U18m + 55 − 60 kg     
1. SAFER Adam WAT Stadlau Wien
2. DORSUEV Hizir SV Wien − Judo Lions Wien
3. KRANIXFELD Jakob Judo UNION Kirchham Oberösterreich
3. ADAMYAN Vache LZ Vorarlberg Vorarlberg
5. CAMATTA Kaly UJZ Mühlviertel Oberösterreich
5. LÖFFLER Nicolas JC Klosterneuburg Niederösterreich
7. LENNERT Vilmos ESV Sanjindo Salzburg
7. BISAYEW Muslim Judo Club NG Wien
9. SCHANDL Philip JC Klosterneuburg Niederösterreich
9. SCHWARZL Tim PSV Salzburg − Judo Salzburg
9. BARTOLI Dominic JC SV Treffen Kärnten
9. FASCHING Bernd Volksb.Galaxy.Tigers Wien

U18m + 60 − 66 kg     
1. GAßNER Samuel UJZ Mühlviertel Oberösterreich
2. DENGG Sebastian ESV Sanjindo Salzburg
3. HÖLZLER Sandro UJC Dornbirn Vorarlberg
3. PRÖLL Richard UJZ Mühlviertel Oberösterreich
5. WALLNER Kilian ESV Sanjindo Salzburg
5. MüNCH Moric UJZ Mühlviertel Oberösterreich
7. KELLNER Matthias ESV Sanjindo Salzburg
7. JUSUPOV Akraman JC Wolfsberg Kärnten
9. USPANOV Adam JC Wolfsberg Kärnten
9. LEYRER Tobias JK Mattersburg Burgenland
9. HERZOG Tino WAT Stadlau Wien
9. KURBANOV Movsar JZ Innsbruck Tirol

U18m + 66 − 73 kg     
1. WIESINGER Jakob UJZ Mühlviertel Oberösterreich
2. BORCHASHVILLI Movli Volksb.Galaxy.Tigers Wien
3. FANKHAUSER David WAT Stadlau Wien
3. GODAI Robin JC Wimpassing Niederösterreich
5. BRETSCHNEIDER Gabriel UNION Raika Osttirol Tirol
5. DIESSL Tobias SU Noricum Leibnitz Steiermark
7. TSCHILIKIN Hermann ASKÖ Leonding Oberösterreich
7. RITSCH Matthias JC Fieberbrunn Tirol
9. MAROUSEK Oliver UNION Graz Steiermark
9. PRIELINGER Simon Judo UNION Kirchham Oberösterreich
9. CZISMARICS Lambert Judo Freizeit Leoben Steiermark
9. STARZER Michael ASKÖ Reichraming Oberösterreich

U18m + 73 − 81 kg     
1. HÖLLWART Moritz ESV Sanjindo Salzburg
2. PROBST Dominik JZ Innsbruck Tirol
3. DOVTAEV Badrudin ASKÖ Graz Steiermark
3. WAGNER Andreas Volksb.Galaxy.Tigers Wien
5. NAGL Andreas JU Flachgau Salzburg
5. KAURAN Zan UNION Eichfeld Steiermark
7. MARACEK Maximilian JK Eisenstadt Burgenland
7. VIDONI Adrian Judo Feldkirchen Kärnten
9. LADENHAUFEN Benedikt UNION Kirchbach Steiermark

U18m + 81 − 90 kg     
1. PAPOYAN Aslan Volksb.Galaxy.Tigers Wien
2. BAKONYI Alexander café+co Samurai Wien

U18m + 90 kg    
1. ANGELOV Petar LZ Multikraft Wels Oberösterreich
2. BIBULATOV Ibragim Judo Club NG Wien

----------------------

U18w + 40 − 44 kg     
1. WAGENBICHLER Leonie JC Hallein Tennengau Salzburg
2. REICHT Carina UNION Kirchbach Steiermark

U18w + 44 − 48 kg     
1. AMANN Fanny café+co Samurai Wien
2. BÄRNTHALER Nina Judoteam Zeltweg Steiermark

U18w + 48 − 52 kg     
1. GRABNER Lisa JC Wimpassing Niederösterreich
2. SCHICHO Anika JC Klosterneuburg Niederösterreich
3. MAIER Marissa Judoteam Zeltweg Steiermark
4. SALZGEBER Celine LZ Vorarlberg Vorarlberg

U18w + 52 − 57 kg     
1. KALLINGER Laura Judoring Wien Wien
2. KRAFT Pia−Jaqueline WSG Wattens Tirol
3. HIDEN Verena SU Noricum Leibnitz Steiermark
3. SESLIC Aleksandra JU Flachgau Salzburg
5. KISS Michaela JLZ Seewinkel Burgenland
5. WÖSS Rosalie ASKÖ Reichraming Oberösterreich
7. FILZWIESER Paula Judoteam Zeltweg Steiermark
7. JAKSA Anina ASKÖ Graz Steiermark

U18w + 57 − 63 kg     
1. ADAM Laurentia SU Noricum Leibnitz Steiermark
2. PICHLER−SCHLOFFER Anna ASKÖ Graz Steiermark
3. LEITINGER Alina JC Hallein Tennengau Salzburg
3. FORTNER Jessica JC Klosterneuburg Niederösterreich
5. MARTINEK Evelyn café+co Samurai Wien
5. OKOLI Lisa−Maria RAIKA Krems Niederösterreich
7. GABLER Anna ASV Salzburg Salzburg
7. HANDL Magdalena RAIKA Krems Niederösterreich
9. STAUBER Chantal JT Unteres Lavanttal Kärnten

U18w + 63 − 70 kg     
1. SCHUCHTER Anna−Lena LZ Vorarlberg Vorarlberg
2. RIESS Laura Judo Freizeit Leoben Steiermark
3. NEUHAUSER Tina ESV Sanjindo Salzburg
3. PFEIFENBERGER Miriam JU Flachgau Salzburg
5. SUMMER Laura JK Krems Niederösterreich
5. RAS Catharina Judoteam SHIAI DO Niederösterreich
7. KONRATH Lara−Ines Sporthaie Niederösterreich
7. BLAWISCH Julia Dragonfighters Judo Burgenland
9. BUCHEBNER Melanie Judo Freizeit Leoben Steiermark

U18w + 70 kg    
1. WOLFINGER Emily UJZ Mühlviertel Oberösterreich
2. MODER Lisa Judoteam Zeltweg Steiermark
3. KOLAR Andrea Judo Wörthersee Kärnten

Insgesamt: 147 Teilnehmer

This web page was generated with Judo Turnier Manager - Software  V5,04 !
( Used License: - Set username in menu 'Extra' - )