U16 m  + 34 − 38 kg    
1. HÖRLENDSBERGER Simon ASKÖ Reichraming Oberösterreich
2. PREISLER Jonas Judoteam Zeltweg Steiermark

U16 m + 38 − 42 kg    
1. PICHLER Lukas JC Hallein Tennengau Salzburg
2. LUIF Raphael JK Pinkafeld Burgenland
3. KARIMOV Nihat Judoteam Zeltweg Steiermark
3. WÖSS Julian JU DynamicOne Oberösterreich

U16 m + 42 − 46 kg    
1. NASCHCHO Issa LZ Multikraft Wels Oberösterreich
2. VON SCHRADER Ruben JC Klosterneuburg Niederösterreich
3. SOSNOWSKI Dennis Judo UNION Kirchham Oberösterreich

U16 m + 46 − 50 kg    
1. AUER Marcus SU Noricum Leibnitz Steiermark
2. BORCHASHVILLI Magamed Volksb.Galaxy.Tigers Wien
3. KASERER Alexander ASKÖ Bad Ischl Oberösterreich
3. POWOLNY Christoph PSV Salzburg − Judo Salzburg

U16 m + 50 − 55 kg     
1. AUST Phillip JC Klosterneuburg Niederösterreich
2. GÜMÜSKAYA Leon JC Klosterneuburg Niederösterreich
3. TSCHILIKIN Leon ASKÖ Leonding Oberösterreich
3. BRODINGER Daniel JU Flachgau Salzburg

U16 m + 55 − 60 kg     
1. BRODTRAGER Samuel Judoteam SHIAI DO Niederösterreich
2. VORMANN Avid WAT Hernals Wien
3. SCHWARZL Tim PSV Salzburg − Judo Salzburg
3. SCHANDL Philip JC Klosterneuburg Niederösterreich

U16 m + 60 − 66 kg     
1. FASCHING Bernd Volksb.Galaxy.Tigers Wien
2. BARTOLI Dominic JC SV Treffen Kärnten
3. LÖFFLER Nicolas JC Klosterneuburg Niederösterreich
3. BISAYEW Muslim Judo Club NG Wien

U16 m + 66 − 73 kg     
1. PRIELINGER Simon Judo UNION Kirchham Oberösterreich
2. HATZMANN Alexander U.BurgkirchenSchwand Oberösterreich
3. PEINHOPF Jonathan SU Noricum Leibnitz Steiermark
3. MITTERER−EGGER Philipp JC Raika Kirchberg Tirol

U16 m + 73 − 81 kg    
1. DOVTAEV Badrutin ASKÖ Graz Steiermark
2. KAURAN Zan UNION Eichfeld Steiermark
3. RIEDINGER Julian JK Mattersburg Burgenland

U16 m + 81 − 90 kg     
1. RIEDLSPERGER Gabriel JU Pinzgau Salzburg
2. FERM Simon Judo Wörthersee Kärnten

U16 m + 90 kg    
1. LÖCKER Felix PSV Salzburg − Judo Salzburg
2. JOVIC Luka SK VÖEST Oberösterreich

----------------------

U16 w + 32 − 36 kg    
1. REISCH Cheyenne JU Feldkirch Vorarlberg

U16 w + 36 − 40 kg     
1. SICKINGER Larissa Judogym Salzburg
2. FRÖHLICH Verena JZ Innsbruck Tirol
3. MUNTSUROVA Tanzila ASKÖ Reichraming Oberösterreich

U16 w + 40 − 44 kg     
1. WAGENBICHLER Leonie JC Hallein Tennengau Salzburg
2. CURTIS Niki Judo Freizeit Leoben Steiermark
3. TAWADROUS Leandra JU DynamicOne Oberösterreich
3. GOLDERER Gerda WSG Wattens Tirol

U16 w + 44 − 48 kg     
1. HUTTERER Lilian JU DynamicOne Oberösterreich
2. AMANN Fanny café+co Samurai Wien
3. BAUMANN Lilian ATSV Jenbach Tirol
3. KARACA Selin U.BurgkirchenSchwand Oberösterreich

U16 w + 48 − 52 kg     
1. MAIER Marissa Judoteam Zeltweg Steiermark
2. FORTHUBER Manuela U.BurgkirchenSchwand Oberösterreich
3. JAKSA Anina ASKÖ Graz Steiermark
3. HUBER Hannah JC SV Treffen Kärnten

U16 w + 52 − 57 kg     
1. TRETNJAK Lisa SU Noricum Leibnitz Steiermark
2. HIDEN Verena SU Noricum Leibnitz Steiermark
3. BAMBERGER Julia JC Klosterneuburg Niederösterreich
3. FILZWIESER Paula Judoteam Zeltweg Steiermark

U16 w + 57 − 63 kg     
1. FORTNER Jessica JC Klosterneuburg Niederösterreich
2. HINTERREITER Elena SV Gallneukirchen Oberösterreich
3. DENGG Elena ESV Sanjindo Salzburg
3. OKOLI Lisa−Maria RAIKA Krems Niederösterreich

U16 w + 63 − 70 kg    
1. SUMMER Laura JK Krems Niederösterreich
2. RAS Catharina Judoteam SHIAI DO Niederösterreich

U16 w + 70 − 78 kg     
1. ÖGMEN Elif UJC Hohenems Vorarlberg

U16 w + 78 kg     
1. KREPPENHOFER Anne café+co Samurai Wien
2. BERGER Sarah UNION Raika Osttirol Tirol
3. MODER Lisa Judoteam Zeltweg Steiermark

Insgesamt: 179 Teilnehmer

This web page was generated with Judo Turnier Manager - Software  V5,04 !
( Used License: Österreichischer Judoverband )